Sprowadzanie zwłok z zagranicy

Sprowadzanie zwłok z zagranicy

Kiedy bliska nam osoba umrze na terenie innego państwa, to właśnie jej rodzina odpowiedzialna jest za zorganizowanie transportu zwłok do Polski. Przeprowadzenie tej, wydawać by się mogło, przedziwnej operacji samodzielnie nie jest niemożliwe, jednak zajmie zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku zlecenia jej specjalistycznej firmie pogrzebowej, która ma w swojej ofercie między innymi przewóz zwłok z zagranicy.
Usługi świadczone przez transportowy zakład pogrzebowy
Zakład tego rodzaju w znaczący sposób usprawni całą operację, sprawiając, że przygotowanie do niej kosztować nas będzie zdecydowanie mniej czasu oraz nerwów niż dopełnianie wszystkich formalności na własną rękę, zwłaszcza gdy, nigdy w życiu nie mieliśmy z tym do czynienia. Pośród podstawowych usług firmy transportu pogrzebowego znajduje się przede wszystkim sprowadzanie zwłok zarówno drogą lądową, jak i morską oraz lotniczą. Poza tym zakład tego rodzaju załatwi również za nas wszelkie formalności oraz dokumenty pogrzebowe, które są niezbędne, by operacja ta mogła w ogóle zostać przeprowadzona w legalny sposób. Ponadto zakłady pogrzebowe współpracują również z konsulatami oraz ambasadami, co skutecznie przyśpiesza transport zwłok z zagranicy. Firmy te wyręczą nas też podczas sporządzania tłumaczeń aktów zgonu czy pozostałych dokumentów. W zakres usług wchodzi również odpowiednie przygotowanie zmarłego do transportu.

Kompleksowe usługi pogrzebowe
Renomowana firma, zajmująca się między innymi przewozem szczątków z zagranicy, ma w swojej ofercie również kompleksowe usługi pogrzebowe. Należą do nich przede wszystkim: odbiór zwłok z mieszania przez całą dobę, kosmetyka osób zmarłych, sprzedaż trumien czy też urn, a także krzyży, metalowych tabliczek, kwiatów i wieńców, przeprowadzenie kremacji oraz ekshumacji czy też organizacja stypy. Zakład pogrzebowy może także przejąć obowiązki związane z całą oprawą uroczystości pogrzebowej. Zorganizuje także transport dla wszystkich uczestników na pogrzeb.

Sprowadzanie zwłok z zagranicy a samodzielny transport szczątków
Podsumowując, jeśli borykamy się ze śmiercią bliskiej osoby zagranicą, warto zlecić transport zwłok specjalistycznej firmie. Wyręczy nas ona z załatwienia mnóstwa obowiązków i dzięki jej nieocenionej pomocy unikniemy wielu przykrych niespodzianek. Skorzystanie z oferty zakładu pogrzebowego polecane jest szczególnie tym osobom, które nie orientują się, jak funkcjonuje prawo w zakresie przewozu ludzkich szczątków, zarówno z zagranicy, jak i na terenie naszego kraju.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *